Skip to main content

Tarım ekonomimize çok büyük katkısı olan zeytin üretiminde, Türkiye dünya üretiminde 4.sırada yer alıyor. Zeytin ülkemizin topraklarına ait değerli mahsullerden biri. Verimli topraklar ve iyi yönetilmiş tarım arazileriyle müşterilerimiz ve yatırımcılarımız en kaliteli nihai ürüne sahip olurlar. Peki bu kadar değerli bir tarım ürünü olan zeytine yatırım karlı mıdır? avantajları nelerdir? bu sorular bize sık sık geliyor.

Zeytin yetiştirme sistemimiz müşterilerimiz için çok karlı ve verimlidir.

Zeytin Yetiştiriciliğinde Teknik Bilgi ve Deneyim

Bir zeytin çiftliğine yatırım yapmayı düşünüyorsanız, bu çiftliğin iyi yönetilen araziye sahip olması önemlidir. Araziye yatırım yaptıysanız asıl uzmanlık gerektiren süreç bundan sonra başlıyor. Kaliteli zeytin hasadı için ekilmesi, bakılması, sulama, toprak analizi, hasadı ve toplanması gibi süreçlerin en iyi şekilde yönetilmesi gereklidir. Bunun için de yatırım yaptığınız firmanın uzman bilgisi ve deneyimi ön plana çıkar. Bu noktada, Konsept Tarım olarak Zeytinde artan pazar talebini karşılayabilmek ve yatırımcılarımıza iyi bir yatırım getirisi sağlayabilmek için, modern tesislerimizde iyi tarım uygulamaları kullanıyoruz.

Konsept Tarım olarak, yatırımcılara anahtar teslimi ekim projeler geliştiriyoruz. Bununla da kalmıyor; ekim, sulama sistemi, bakım, hasat, gibi zeytin üretiminin tüm aşamalarında teknik destek hizmetleri sunuyoruz. Zeytinin nihai ürün olarak işlenmesi ve satışına kadar iyi yönetilen bir çiftliğin her hizmetini yatırımcılarımıza sağlıyoruz.

Mahsül Zeytine Artan Talep

Günümüzde, zeytin ekim alanlarına ve zeytincilik sektörüne olan önem büyük ölçüde artmıştır. Yıllık tarım anketine göre, zeytin yetiştiriciliği için kullanılan tarım arazileri her yıl giderek artmakta ve 2004'ten bu yana neredeyse üç kat artmıştır. Dünya genelinde yıllık zeytin üretimi 14 milyona yakın olduğu tahmin ediliyor. Zeytin yetiştirilen tarım arazilerine olan bu ilgiden dolayı kaliteli ticari hasada yönelik talebin artması ile ekili alana ve kaliteli yönetilen alanlara olan ihtiyaç da giderek artmaktadır. Bu da zeytinden elde edilen gelirlerin arttığı anlamına geliyor.

Bunun yanı sıra, tüketiciler artık zeytinin ve zeytinyağının sağlığa sunduğu faydaların farkına varıyor. Pandemik süreçte, temiz, sağlıklı gıdaya olan ihtiyacımız giderek artmış durumda ve bağışıklığımızı güçlendirecek besinlerin peşine daha fazla düşeceğiz. Bundan dolayı zeytin gibi değerli meyvelere ve tarım arazileri size akılı yatırımın kapılarını açacak. Yatırımcı olarak zeytin arazilerine yatırım yapabilir, anahtar teslim hizmet ile zeytin tarlası alabilirsiniz. Yatırımcı hizmetleri kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

Uygun İklim,Verimli Toprak

Akdeniz havasına özgün yetişen kaliteli zeytinler binlerce yıldır insanların hem temel tüketim maddesi olmuş hem de ticaretin bir parçası olmuştur. Uygun iklime verimli toprak eklendiğinde en kaliteli zeytini hasat edebiliyoruz. Zeytin tarımı yapılacak bölgede ortalama sıcaklıkların 15-20 derece olması gerekir. Bu yüzden ılıman iklimler zeytin tarımı için en uygunudur.

Konsept Tarım, başta Manisa ili Gördes, Salihli, Kula ve Akhisar olmak üzere Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde gıda, tarım ve hayvancılık sektöründe 150'den fazla çalışanıyla faaliyet göstermektedir. Zeytin için ise en uygun bölge olan Akhisar Manisa ve Muğla Fethiye'de modern zeytin yetiştiriciliği tarım arazilerimiz var.

Tüm bu avantajları göz önünde bulundurduğumuzda doğru tarım arazisine, iyi yönetilen bir sistem dahilinde yatırım yapmanızı öneririz. Artan talepler ve ihtiyaçlar bizi doğru gıdalara yönlendirmektedir.

Konsept Tarım’ın tarım sektöründeki köklü geçmişiyle, Manisa’da 7500 dönümden fazla verimli topraklarda zeytin yetiştiriciliği yapmak çok karlı bir yatırım olacaktır.

Leave a Reply

İletişime Geç