Skip to main content

Ceviz, besleyici, besin değeri yüksek bir süper besindir. Ceviz Anadolu topraklarında yetişen en verimli tarım ürünlerindendir. Birçok avantajından dolayı ceviz, tarımsal yatırımcılığa da çok idealdir ve finans uzmanları tarafından akıllı yatırım modeli olarak düşünülmektedir.
Cevizin fidandan yetiştirilmesi ve kırılarak son ürün ha getirilmesine kadar bir hayli tarım bilgisi ve tecrübesi ister. Ceviz yetiştiriciliğindeki önemli adımlar ve yatırım açısından önemini inceliyoruz.

Ceviz Yetiştiriciliğindeki Önemli Faktörler

Ceviz yetiştiriciliğinde iklim önemli bir faktördür. İlkbahar ve Yaz aylarında 25-35 derece arasında sıcaklıkta en iyi verimi sağlar. Çok soğuk ya da çok sıcak iklim özellikleri gösteren bölgeler ceviz yetiştiriciliği için çok uygun değildir. Cevizin kaliteli meyve yapısının oluşması için, bulunduğu bölge yeterli ve düzenli yağış alması gereklidir. 30-40 metre yüksekliğe ulaşabilen ceviz ağaçlarının kökleri de 4 metreyi bulabilmektedir. Toprak geçirgen, havadar, organik mineralden zengin ve rahatlıkla kök salabileceği bir yapıda olmalı. Konsept Tarım ceviz ağaçlarımız Manisa’nın en verimli topraklarında yer alıyor. Ceviz için en uygun iklim koşulları ve iyi şekilde yönettiğimiz araziler sayesinde verimli bir hasat elde ediyoruz. Yatırımcılarımız bu sayede yıllık 15%’in üzerinde yatırım getirisi elde edebiliyor.

Cevize yatırım yapmayı düşünüyorsanız iyi yönetilen tarım arazilerini tercih etmelisiniz. Böylece, teknik altyapı ve tecrübeli ekip sayesinde teknik detayları sizin düşünmenize gerek kalmaz. Konsept Tarım olarak, karlı yatırım elde edebilmeniz için, cevizin her aşamasını titizlikle takip eder ve yönetiriz.

Ceviz ağaçları yetiştirilirken Agroforestry denilen tarım ormancılığı da yöntemi uygulanır. Tarım arazilerinin içerisine ayrıca ağaçlar dikilerek orada bir ek yatırım geliri de elde edilebilir hem de bitki çeşitliliği sağlanır. Çevre dostu iyi tarım uygulamaları ile cevizden maksimum verimi almayı amaçlarız!

İyi bakılan cevizin hasat aşamasında yeşil kabuk kısmının ayrılması ve kurutulması, kabuklarından ayrılması cevizin kalitesini etkilemektedir. Cevizin yüksek yağ içeriğinden dolayı depolama koşullarının da uygun şekilde olması gerekmektedir. Bu aşamaların profesyonel bir ekibin yapması gereklidir.

Cevize Yatırım Yapmak Karlı mıdır?

Ceviz ağaçları yetiştiriciliğine yatırım yapmanın birçok avantajı bulunuyor. Dünyada temiz, sürdürülebilir, yararlı besinlere ihtiyaç giderek artmaktadır. Bunun yanı sıra, ceviz Türkiye’de verimli şekilde yetişmektedir, hasat kalitesi yüksektir.

Konsept tarım, ceviz yetiştiriciliğinde Türkiye’deki en büyük markadır. Fidandan, cevize en iyi şekilde tarımsal yatırım yönetim sağlıyoruz. Tarım sektöründeki tecrübemizle siz yatırımcıların en yüksek kar elde edebilmesi için her aşamada profesyonel bir çalışma yürütüyoruz. Şimdi bilgi almak ve uzmanlarımızla görüşmek ister misiniz?

Manisa Gördes’te Konsept Hayvancılık markası altında Agroforestry konseptli 8.000 koyun kapasiteli modern bir tesise sahibiz.imiz var. Modern tesislerimizin çevresindeki arazimizde sağlıklı ve iyi yaşayan canlı hayvan yetiştirme felsefesiyle doğal olarak beslenen Merinos koyunlarımız bulunmaktadır. Koyunlar ağaçların arasında otlarla beslenir ve toprağa doğal gübre verir, bu sürdürülebilir tarım yöntemlerimiz için çok önemlidir.

Deneyimli profesyonel teknisyenler ve ekosistem mühendislerinden oluşan ekibimizle, biyo-güvenlik konseptimizin bir parçası olarak çiftliklerdeki hayvanların en iyi bakım ve sağlık kontrollerini sağlıyoruz. Amacımız, müşterilerimize ve yatırımcılarımıza kaliteli ve sağlıklı ürünler sunmaktır. Bunu yaparken aynı zamanda, topraklarımızın bereketi ve hayvanlar için sağlıklı yaşam alanları oluşturulması yaratılması için birinci sınıf teknolojiler ve bilimsel yöntemler kullanıyoruz.

İşte iyi yönetilen hayvancılık çiftlikleri ve tarım arazilerine yatırım yapmanın tam zamanı! Şimdi yatırım uzmanlarımızla detaylı görüşmek için bizimle iletişime geçin.

Leave a Reply

İletişime Geç