Skip to main content

Hayvancılık Sektöründe Yatırım Fırsatları

Hayvancılık çiftliklerine yatırım yapmak günümüzde en avantajlı yatırım modellerinden biri. Doğal beslenen hayvan çiftliklerine ve değerli tarım arazilerine yatırım yapmak akıllıca çünkü dünya nüfusunun artan gıda ihtiyacını karşılayabilecek tarım ve hayvancılık çiftliklerine ihtiyacı var. Hayvancılık beslendiğimiz gıdalara hayati bir katkı sağlar ve hayvan kaynaklı gıdalar çeşitli besinsel faydalar sağlar..

Hayvancılıkta Tecrübenin Önemi

Sağlıklı, kaliteli, organik hayvancılık üretimi için teknik altyapı ve deneyim gereklidir. Teknik ekibin yıllardır getirdiği hayvancılık sektör deneyiminin yanı sıra bu ekibin en iyi şekilde yönetilmesi gereklidir. Özenli çaba ve emek gerektiren tarım ve hayvancılık sektöründe, Konsept Tarım olarak yatırımcılarımıza en iyi hizmeti sunuyoruz.

Özellikle, koyunculuk meraya dayalı bir hayvancılık türü olduğundan yeterli genişlikte mera olması yatırım yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biridir. Konsept Tarım modern tesislerimiz etrafında yaklaşık 3 Milyon m² arazimiz içerisinde doğal olarak beslenen koyunlar yetiştirmekteyiz. Uygun arazi ve teknik uzmanlık ile sürdürülebilir tarım ve hayvancılık faaliyetleri sağlanmaktadır.

Tarım Arazileri ve Hayvancılık Yatırımı mı Geleneksel Yatırım mı?

Çiftliğe yaptığınız yatırımlar geleneksel yatırımlara göre daha avantajlıdır. Kazancınız giderek artar. Özellikle, yararlı hayvanlara ve mahsul yetiştirmeye yaptığınız yatırım görünür bir yatırımdır. Sonuçlarının somut olması yatırımınızın güvenini artırır.

Bunun yanı sıra ekonomide durgunluk olması diğer yatırım çeşitleri gibi tarım ve hayvancılık yatırımlarını etkilemez. İnsanlar ne olursa olsun temiz gıdaya ve tabi ki yemek yemeğe ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle çiftlik hayvanlarına yatırım yapmak akıllı bir yatırımdır. Doğal besinlerle beslenen, en iyi bakım ve sağlık kontrolünden geçen hayvanların olduğu çiftlikler değerlenmeye devam eder. Bu nedenle tarım ve hayvancılık çiftlik yatırımları her zaman ekonomik durgunluklara karşı stabildir. Yönetilen tarım ve hayvancılık arazileri, geleneksel gayrimenkul, hisse senetleri ya da tahvillere kıyasla değer ve üretkenlik açısından çok daha öngörülebilirdir.

Hayvancılık ile Tarım Bir Arada

Hayvancılık yaparken aynı zamanda yine aynı bölgede tarım da yapılan bir araziye yatırım yapmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Konsept Tarım çiftliklerinde Merinos koyunu ile Agro Forestry faaliyetlerimizi yapıyoruz.

‘’Agro Forest’’ yani tarımsal ormancılık, mahsül arazilerinin ya da meraların arasına, ağaç ve çalıların büyümesidir. Tarımsal ormancılık, hem sürdürülebilir tarım hem de verimli arazi kullanımı için önemlidir. Agro investment modelimiz, sürdürülebilir ve yenileyici tarım ve hayvan refahı için çok önemlidir.

Hayvanların ve bitkilerin aynı arazide, ağaçların etrafında, bir arada yaşaması doğal bir habitat oluşturur. Böylece, yatırımcılar anında ikinci gelir sağlamak için hayvan ve bitkilerden elde edilen ürünleri kullanılabilir.

Et koyunculuğunda bir koyun çiftliğinde elde edilen başlıca ürün kuzudur. Diğer ürünler ise, süt, gübre ve damızlık koyundur. Süt koyunculuğunda ise ana ürün süt, diğerleri ise yan üründür.

Konsept Tarım ile Stratejik Yatırım

Manisa Gördes’te Konsept Hayvancılık markası altında Agroforestry konseptli 8.000 koyun kapasiteli modern bir tesise sahibiz.imiz var. Modern tesislerimizin çevresindeki arazimizde sağlıklı ve iyi yaşayan canlı hayvan yetiştirme felsefesiyle doğal olarak beslenen Merinos koyunlarımız bulunmaktadır. Koyunlar ağaçların arasında otlarla beslenir ve toprağa doğal gübre verir, bu sürdürülebilir tarım yöntemlerimiz için çok önemlidir.

Deneyimli profesyonel teknisyenler ve ekosistem mühendislerinden oluşan ekibimizle, biyo-güvenlik konseptimizin bir parçası olarak çiftliklerdeki hayvanların en iyi bakım ve sağlık kontrollerini sağlıyoruz. Amacımız, müşterilerimize ve yatırımcılarımıza kaliteli ve sağlıklı ürünler sunmaktır. Bunu yaparken aynı zamanda, topraklarımızın bereketi ve hayvanlar için sağlıklı yaşam alanları oluşturulması yaratılması için birinci sınıf teknolojiler ve bilimsel yöntemler kullanıyoruz.

İşte iyi yönetilen hayvancılık çiftlikleri ve tarım arazilerine yatırım yapmanın tam zamanı! Şimdi yatırım uzmanlarımızla detaylı görüşmek için bizimle iletişime geçin.

Leave a Reply

İletişime Geç