Hakkımızda

Toprak bir aşktır ve sevgi ister. Bizim tarım sektörüyle olan köklü geçmişimiz Apaydın ailesinin genlerinden geliyor. Büyük büyük babalarımızdan gelen çiftçilik tecrübemiz, toprak ve agaç sevgimiz bizi bugünlere getirdi. Konsept Tarım markası ile Türkiye’de zeytin, badem ve ceviz yetiştiriciliği konusundaki yatırımlarımız, özellikle badem ve ceviz yetiştiriciliğinde  sadece Türkiye değil, dünya çapında hedefler koymamızı sağladı. Bizler tarımda ve hayvancılıktaki başarının kısa dönemli değil, sadece uzun dönemli hedefler ile yakalanabileceğine inanıyoruz. Dolayısıyla Konsept Hayvancılık markamızdaki felsefemiz de,  hayvancılığı merasız hayvancılık şeklinde değil, tam tersine hayvanların doğal meralarda, yetişkin ve uygun meyve bahçelerinde, hem hayvan refahına elverişli, hem de hayvanın gübresinin doğal yollar ile tarımı desteklediği, azot karbon dengesine katkı sağlayan, sürdürülebilir bir sistem içerisinde yapmak üzerine kurulmuş bulunmaktadır. Bugün gururla soyleyebiliriz ki Türkiye’nin en büyük bahçe hayvancılığı (AGROFORESTRY) merkezini Manisa Gördes ilçesinde modern 8.000 koyun barınak  kapasitesi ve yaklasık 5 milyon m² arazi ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Gezen tavuk yumurtası üretiminde, başladığımız günden bu yana,   kaliteden ve dürüstlükten taviz vermeden emin adımlarla ilerliyoruz. Doğal şartlarda, gerçekten gezen, kaliteli ek gıdalar ile mutlu yaşayan tavukların yumurtalarını ENTELKÖY markamız altında yetiştiriyoruz.

Dolayısıyla kurumsal altyapı ve bilgimizi tarım işimize de yansıtarak Türkiye’nin en kurumsal ve en organize TARIM – YÖNETİM ekiplerinden birini yarattık.
Ekibimiz içerisindeki tecrübeli Ziraat Mühendislerinin yanı sıra, kalifiye ve özverili ekibimiz ile birlikte geliştirdiğimiz yönetim sistemi içerisinde çok önemli yer tutan, iş makinaları ve modern tarımcılık altyapı yatırımlarımız ile, bugün itibariyle özellikle Manisa bölgesinde ve çevresinde Türkiye’nin hacim olarak en büyük ceviz yetiştiricilerinden biri durumundayız. Sadece Manisa bölgesinde yönettiğimiz ekili ceviz, badem ve zeytin alanımız 10.000 dönümü geçmiş bulunmaktadır.
Ceviz çiftliklerimizde son 4 yıldır, bölgemiz ekolojik koşullarına uygun ceviz çeşidi olan Chandler ceviz ağaçları dikiyoruz. Zeytin ve Badem çiftliklerimizdeki ürün çeşitliliği daha farklı olmakla birlikte, bu alanlarda da bölgenin önemli üreticilerinden biri konumundayız. Modern ve bilimsel tarım hedefi ile ülkemiz tarımının gelişimine katkıda bulunmanın yanı sıra, bölge istihdam ve ekonomisine de katkıda bulunmak en büyük hedefimiz. Uzun ve titiz bir çalışmanın sonunda geliştirdiğimiz çiftlik yönetim yazılımı sayesinde bütün çiftliklerimizin yönetimini dijital olarak kayıt altında tutabiliyor ve kontrol edebiliyoruz