Skip to main content

Konsept Tarım Hakkında

8 yıllık tecrübemiz, kurumsal altyapımız, mühendisimiz, çiftçimiz ve enerjimizle ülkemizin bereketli topraklarına aşık bir aileyiz. Toprağa olan sevgimizi modern ve sürdürülebilir tarımla birleştirdik. Her zaman daha iyisi için çalışıyoruz ve doğayı önemsiyoruz.

”Toprak o kadar cömert ki, dökülen her damla ter, emeğinin karşılığını verir.”

Konsept Tarım, Manisa Gördes’te kuruldu. Konsept Hayvancılık markasıyla da Türkiye’nin ilk ve tek sürdürülebilir bahçe hayvancılığı projesini (agroforestry) hayata geçirdi.

Ekibimizdeki tecrübeli Ziraat Mühendislerimiz, kalifiye ve özverili ekibimizle birlikte geliştirdiğimiz yönetim sistemi içerisinde çok önemli yer tutan, iş makinaları ve modern tarımcılık altyapı yatırımlarımız ile, bugün itibariyle özellikle Manisa bölgesinde ve çevresinde Türkiye’nin hacim olarak en büyük ceviz yetiştiricilerinden biri konumundayız. Ege bolgesinde yönettiğimiz ekili ceviz, badem ve zeytin alani yaklasik olarak 800 hektardır.

 

Ceviz çiftliklerinde son 4 yıldır, bölgemiz ekolojik koşullarına uygun ceviz çeşidi olan Chandler ceviz ağaçları dikiyoruz. Zeytin ve badem çiftliklerimizdeki ürün çeşitliliği daha farklı olmakla birlikte, bu alanlarda da bölgenin önemli üreticilerinden biri konumundayız. Modern ve bilimsel tarım hedefi ile ülkemiz tarımının gelişimine katkıda bulunmanın yanı sıra, bölge istihdam ve ekonomisine de katkıda bulunmak en büyük hedefimiz. Uzun ve titiz bir çalışmanın sonunda geliştirdiğimiz çiftlik yönetim yazılımı sayesinde bütün çiftliklerimizin yönetimini dijital olarak kayıt altında tutabiliyor ve kontrol edebiliyoruz.

İletişime Geç